Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Równiarka 3D - system GPS

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Równiarka 3D - system GPS

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Równiarka 3D - system GPS

QR Code:
Logo producenta:

Topcon 3D GPS do sterowania pracą maszynami budowlanymi to systemy, w których w panelu kontrolnym zapisany jest cyfrowy projekt opracowywanej powierzchni, a położenie elementu roboczego określane jest w układzie trzech współrzędnych i porównywane z projektem. Pozycja maszyny i elementu roboczego określana jest na podstawie pomiarów satelitarnych - przy użyciu satelitów GPS lub dodatkowo satelitów GLONASS. Dane z odbiornika satelitarnego przekazywane są do panelu kontrolnego w kabinie i tam porównywane z cyfrowym projektem. Zawory hydrauliczne automatycznie ustawiają lemiesz na projektowanej wysokości.

Rozwiązanie 3D GPS w dużej części automatyzuje obsługę równiarki, zwiększa jej wydajność, ograniczaliczbę przejazdów. Maszyna może realizować niemal dowolnie skomplikowaną powierzchnię bez pośrednich pomiarów, wytyczeń i palików, bez czekania na ekipę pomiarową.

Najważniejsze korzyści systemu Topcon 3D GPS

 • Szybsza praca, wyższa wydajność - maszyna może zrobić znacznie więcej, staje się bardziej wydajna
 • Stabilność pracy systemu nawet w ciężkich warunkach terenowych - systemy Topcon 3D do sterowania pracą maszynami budowlanymi opracowywane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie we współpracy firmy Topcon z użytkownikami sprzętu z całego świata. Komponenty systemu produkowane są w USA i w Japonii.
 • Łatwa obsługa systemu - zarządzanie praca odbywa się poprzez intuicyjny interfejs użytkownika (pracujący w środowisku Windows), a zmiany funkcji dokonujemy za pomocą panela dotykowego
 • Możliwość pracy bezpośrednio z projektu cyfrowego
 • Wyeliminowanie pośrednich pomiarów wytyczeń
 • Możliwość obróbki powierzchni niemal o dowolnym kształcie
 • Precyzyjna kontrola realizowanej pracy, parametrów i materiału bez wychodzenia z kabiny operatora
 • Oszczędność na kosztach materiałów wynikająca z dokładnego wyrównania nawierzchni
 • Automatyczna, bardzo dokładna kontrola położenia lemiesza, w tym wysokości i pochylenia (system sam steruje hydrauliką maszyny - operator koncentruje się tylko na prowadzeniu maszyny w odpowiednim kierunku)
 • Możliwość przełożenia systemu na inną maszynę przez autoryzowany serwis
 • Minimalizuje ryzyko popełnienia błędu przez człowieka
 • Nawet operator o niższych kwalifikacjach może wykonać trudniejsze zadania lub pracować szybciej
 • Możliwość znacznego przyspieszenia prac nawet w trudnych warunkach, np. w wyniku pracy w nocy lub przy słabej widoczności (maszyny można wykorzystywać przez cały czas)

Co warto zapamiętać?

Dlaczego GPS+GLONASS to więcej niż GPS

Od czasu, gdy w pracach budowlanych po raz pierwszy zastosowano sygnały z satelitów nawigacyjnych, można jednoznacznie i precyzyjnie określić pozycję maszyny i sterować nią w oparciu o cyfrowy model terenu.

Najbardziej wygodnym, szeroko wykorzystywanym do pomiarów systemem jest system GPS RTK (GPS Real Time Kinematic, czyli pomiar GPS w czasie rzeczywistym). Dzięki swoim zaletom i wysokiej dokładności system ten znalazł zastosowanie w sterowaniu pracą maszyn budowlanych, np. spycharek, równiarek i innych. GPS (Global Positioning System) to amerykański globalny system pozycjonowania, czyli określania pozycji obiektów. Satelity systemu przez cały czas nadają sygnały. Specjalne urządzenia, czyli odbiorniki, odbierają je na Ziemi odczytując informacje o położeniu i odległości satelitów. Do pomiarów w czasie rzeczywistym (RTK) potrzebne są przynajmniej dwa odbiorniki GPS, w tym jeden umieszczony w punkcie o znanej pozycji. Stanowi on tzw. stację bazową (referencyjną). Wyznacza ona błąd określenia pozycji i za pomocą radiomodemu wysyła w postaci poprawek do drugiego odbiornika (tzw. odbiornika ruchomego). Wprowadzenie tej poprawki zapewnia dokładność pomiaru GPS RTK nawet do 1 cm.

Topcon i system GPS/GLONASS

Topcon jest nie tylko wiodącym dostawcą technologii sterowania 2D, ale jest dziś także zdecydowanym liderem w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań sterowania 3D. Firma jest dostawcą profesjonalnej wiedzy i producentem wszystkich niezbędnych urządzeń i elementów. Topcon to lider innowacji i absolutna światowa czołówka w dziedzinie wykorzystania satelitów nawigacyjnych do dokładnych pomiarów budowlanych i geodezyjnych. Jako pierwsza firma na świecie Topcon zastosował do pomiarów pozycji 2 systemy satelitarne. Urządzenia pomiarowe Topcon wykorzystują do zbierania danych oprócz systemu GPS także system GLONASS, od kilku lat najbardziej dynamicznie rozwijany system satelitarny na świecie. Dzięki temu sprawność i efektywność pomiarów za pomocą systemu GPS/GLONASS (przede wszystkim wskutek większej dostępnej liczby satelitów) jest o około 30% wyższa niż samego systemu GPS, na którym bazują systemy konkurencyjne. Oczywiście przekłada się to na odpowiednio większą efektywność systemów sterowania Topcon pracujących w technologii GPS/GLONASS.

Typowe zastosowania

Wszelkie prace, w których wykorzystywana jest równiarka

Zapisz się na newsletter