Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: System 3D LPS

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: System 3D LPS

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

System 3D LPS

QR Code:
Logo producenta:

Automatyczny system LPS zapewnia precyzyjną kontrolę położenia stołu rozściełacza. Zaawansowany, precyzyjny tachimetr Topcon wyznacza pozycję elementu roboczego (wykonując ciągłe pomiary do zamontowanego na nim pryzmatu 360°), porównuje ją z projektem cyfrowym wgranym do panelu sterującego, a zawory hydrauliczne automatycznie ustawiają stół na zakładanej wysokości. Operator koncentruje się na prowadzeniu maszyny z odpowiednią prędkością, całą resztę system wykonuje automatycznie. Nowoczesna technologia śledzenia lustra oraz szybki komputer do przetwarzania danych sprawiają, że praca odbywa się szybko, płynnie i jest przy tym niesłychanie dokładna.

Rozwiązanie 3D LPS w dużej części automatyzuje obsługę rozściełacza, zapewnia milimetrową dokładność rozkładania asfaltu, automatyczną kontrolę grubości układanych warstw oraz optymalne wykorzystanie materiału budowlanego. Maszyna może realizować niemal dowolnie skomplikowaną powierzchnię bez pośrednich pomiarów, wytyczeń i palików, bez czekania na ekipę pomiarową.

  • Praca bezpośrednio z projektu cyfrowego - bez palików i bez linki
  • Milimetrowa dokładność rozkładania asfaltu
  • Automatyczna kontrola grubości warstwy i realizowanych spadków
  • Praca szybsza i bez poprawek
  • Oszczędność: optymalne wykorzystanie i kontrola zużytego materiału
  • Mniejsze ryzyko popełnienia błędu przez człowieka
  • Ograniczenie liczby kontroli w trakcie pracy
  • Najdokładniejszy (obok AutoPave/3D mmGPS) system na rynku

 

Typowe zastosowania

  • Wszelkie prace drogowe: budowa dróg, autostrad

 

Co warto zapamiętać?

Jedno z najdokładniejszych rozwiązań sterowania 3D
System LPS gwarantuje bardzo wysoką dokładność i pozwala zrealizować najbardziej skomplikowane profile drogi - i to bez pośrednich pomiarów i wytyczeń. Wymagania projektu cyfrowego są automatycznie realizowane przez system na podstawie porównania aktualnych pomiarów z danymi projektowymi, wgranymi do komputera sterującego na maszynie.

Wykorzystuje wszystkie zalety sterowania 3D
System LPS, podobnie jak inne rozwiązania sterowania 3D do rozściełacza i frezarki, pozwala maksymalnie wykorzystać zalety sterowania 3D stosowanego na wcześniejszych etapach budowy (przez spycharki, równiarki), kontynuując realizację prac bezpośrednio z projektu cyfrowego i zapewniając nie tylko skrócenie cyklu prac, ale także maksymalną dokładność i zgodność z projektem. Jest to możliwe dzięki wyrafinowanemu oprogramowaniu Topcon, pod którego kontrolą pracują systemy sterowania, gwarantując pełna spójność i niezawodna wymianą danych pomiędzy różnymi typami urządzeń pomiarowych (odbiorniki i kontrolery GPS, tachimetry itd.).

Zapisz się na newsletter