Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: System 3D mmGPS

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: System 3D mmGPS

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

System 3D mmGPS

Asfalt to jeden z najdroższych materiałów na drodze. To także końcowa nawierzchnia, starannie kontrolowana i sprawdzana przez administrację drogową. Podczas kontroli nawierzchni szczególną uwagę zwraca się na dokładność spadku, różnice wysokości oraz grubości warstw. Wszystkie te wymagania można bez problemu spełnić, mając dobry system sterowania pracą rozściełacza.

System Topcon 3D mmGPS jest jedynym i unikalnym na rynku rozwiązaniem do sterowania pracą rozściełacza, które wykorzystuje technologie pomiarów satelitarnych GPS i zapewnia milimetrowe dokładności ustawienia wysokości belki. System pomiarowy tworzą odbiornik GPS, pracujący w trybie RTK (pomiarów rzeczywistych), oraz specjalny odbiornik mmGPS, który odbiera sygnał z nadajnika laserowego LazerZone i mierzy wysokość z milimetrową dokładnością. Dane z odbiornika satelitarnego (określające pozycję rozściełacza w przestrzeni) i odbiornika laserowego mmGPS (wyznaczającego wysokość belki) przekazywane są do panelu kontrolnego w kabinie i tam porównywane z cyfrowym projektem. Zawory hydrauliczne automatycznie ustawiają element roboczy na projektowanej wysokości.

Rozwiązanie 3D mmGPS w dużej części automatyzuje obsługę rozściełacza, zapewnia milimetrową dokładność rozkładania asfaltu, automatyczną kontrolę grubości układanych warstw oraz optymalne wykorzystanie materiału budowlanego. Maszyna może realizować niemal dowolnie skomplikowaną powierzchnię bez pośrednich pomiarów, wytyczeń i palików, bez czekania na ekipę pomiarową.

 • Praca bezpośrednio z projektu cyfrowego - bez palików i bez linki
 • Milimetrowa dokładność rozkładania asfaltu
 • Automatyczna kontrola grubości warstwy i realizowanych spadków
 • Praca szybsza i bez poprawek
 • Oszczędność: optymalne wykorzystanie i kontrola zużytego materiału
 • Mniejsze ryzyko popełnienia błędu przez człowieka
 • Ograniczenie liczby kontroli w trakcie pracy
 • Jedyny na rynku system 3D o tak wysokiej dokładności
 • Do zastosowania także na frezarce

 

Typowe zastosowania

 • Wszelkie prace drogowe: budowa dróg, autostrad
 • Frezowanie

 

Co warto zapamiętać?

Najdokładniejszy system GPS
AutoPave (3D mmGPS) to najdokładniejszy system GPS do sterowania prącą maszyn budowlanych. Tak precyzyjny automatyczny system 3D GPS ma tylko Topcon!

Zrealizuje najbardziej skomplikowane profile drogi
System AutoPave (3D mmGPS) pozwala zrealizować najbardziej skomplikowane profile drogi i to bez pośrednich pomiarów i wytyczeń. Wymagania projektu cyfrowego są automatycznie realizowane przez system na podstawie porównania aktualnych pomiarów z danymi projektowymi.

Łatwa praca
Mimo stosunkowo wielu komponentów, które tworzą system AutoPave (3D mmGPS), praca tym systemem jest łatwa i nie nastręcza problemów. Wymaga tylko podłączenia i ustawienia urządzeń oraz skalibrowania rzeczywistej pozycji z danymi projektowymi. Odbiorniki i nadajniki pracują pod kontrolą tego samego oprogramowania firmy Topcon, której systemy pomiarowe znane są z intuicyjnej obsługi.

Zapisz się na newsletter