Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Laserowy system sterowania pracą spycharki (maszty manualne, antywibracyjne)

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Laserowy system sterowania pracą spycharki (maszty manualne, antywibracyjne)

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Laserowy system sterowania pracą spycharki (maszty manualne, antywibracyjne)

Topcon, mając wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu precyzyjnych systemów pomiarowych dla budownictwa i geodezji - oferuje sprawdzone i wytrzymałe na ciężkie warunki pracy w terenie systemy sterowania maszyn, które są nieskomplikowane i łatwe w obsłudze. System Topcon 2D do sterowania pracą spycharki pracuje w oparciu o technologię laserową. Odbiorniki laserowe systemu odbierają sygnały z bazy laserowej (niwelator laserowy), przekazują informację do komputera, a zawory hydrauliczne automatycznie ustawiają lemiesz na projektowanej wysokości i spadku. Operator koncentruje się na prowadzeniu maszyny z odpowiednią prędkością, całą resztę system wykonuje automatycznie. Topcon 2D pozwala osiągnąć zakładane podłoże już po pierwszych przejazdach spycharką. Oznacza to mniejszą liczbę przejazdów przy zwiększonej precyzji pracy. Rozwiązanie w dużej części automatyzuje proces budowy, ogranicza liczbę przejazdów, otrzymujemy znaczny wzrosty wydajności pracy maszyny.

 • szybsza praca, wyższa wydajność - maszyna może zrobić znacznie więcej, staje się bardziej wydajna
 • stabilność pracy systemu nawet w ciężkich warunkach terenowych - systemy Topcon 2D opracowywane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie we współpracy firmy Topcon z użytkownikami sprzętu z całego świata. Komponenty systemu produkowane są w USA i w Japonii.
 • łatwa obsługa systemu - zarządzanie pracą odbywa się poprzez intuicyjny interfejs użytkownika
 • wyeliminowanie pośrednich pomiarów wytyczeń, brak przestojów związanych z czekaniem na ekipę pomiarową
 • łatwy montaż i demontaż – najważniejsze elementy systemu można łatwo zdemontować i ponownie zamontować, sprawiając że nawet podczas spoczynku maszyny nasz system jest bezpieczny
 • oszczędność na kosztach materiałów wynikająca z dokładnego wyrównania nawierzchni
 • automatyczna, bardzo dokładna kontrola położenia lemiesza, system sam steruje hydrauliką spycharki - operator koncentruje się tylko na prowadzeniu maszyny w odpowiednim kierunku
 • minimalizuje ryzyko popełnienia błędu przez człowieka, nawet operator o niższych kwalifikacjach może wykonać trudniejsze zadania lub pracować szybciej
 • możliwość znacznego przyspieszenia prac nawet w trudnych warunkach, np. w wyniku pracy w nocy lub przy słabej widoczności (maszyny można wykorzystywać przez cały czas)
 • kompatybilny z systemami sterowania Topcon na inne maszyny (równiarki, rozściełacze) – efektywniejsze wykorzystanie parku maszynowego

 

Typowe prace, w których zastosowanie systemu przynosi największe korzyści:

 • prace drogowe (systemy z dwoma czujnikami)
 • budowa placów, hal, boisk, parkingów
 • prace ziemne, niwelacja terenu
 • przygotowanie nawierzchni pod przejazd równiarką (ilość przejazdów potrzebnych do dokładnego wyrównania można zmniejszyć praktycznie o połowę)

 

DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

TPI to największy dostawca rozwiązań pomiarowych dla budownictwa, geodezji i innych branż w Polsce. Ilość wdrażanego sprzętu pomiarowego, systemów sterowania maszyn, poziom zatrudnienia, ilość oddziałów na terenie Polski oraz zakres tematyki jaką się zajmujemy - wszystkie te elementy wskazują na naszą wiodącą pozycję na rynku.

Współpracując z TPI zyskujesz:

 • szybką i fachową obsługę z poziomu to 6 lokalnych biur przez 60 specjalistów - bez względu na to w jakim rejonie Polski pracujesz do TPI jest zawsze blisko. Bez problemu możemy przyjechać, dowieźć niezbędne akcesoria czy dodatki pomiarowe niezbędne podczas prac terenowych.
 • bezpłatną dostawę sprzętu i pełne szkolenie - czas naszego klienta jest najważniejszy – to my przyjeżdżamy i szkolimy na miejscu naszych klientów, tak aby jak najszybciej efektywnie rozpoczęli pracę naszym sprzętem pomiarowym.
 • wsparcie techniczne z poziomu lokalnego biura oraz działu Wsparcia Technicznego TPI - każdy kto wdraża się w nową technologię pomiarową wie jak potrzebne jest wsparcie fachowców. W TPI zawsze możesz skontaktować się z osobą z lokalnego biura lub zadzwonić do Wsparcia Technicznego – dzięki temu zawsze Twój problem techniczny będzie szybko i skutecznie rozwiązany.
 • indywidualny dostęp do FTP z materiałami - bez względu na miejsce i godzinę każdy klient TPI ma dostęp do bazy wiedzy zawartej na naszym FTP i może zawsze pobrać aktualną instrukcję oraz inne materiały pomocne w codziennej pracy ze sprzętem pomiarowym.
 • profesjonalną obsługę serwisową w lokalnych biurach oraz w Centrum Serwisowym TPI - TPI jako jedna z nielicznych firm na rynku posiada profesjonalny i doświadczony serwis oraz magazyn części zamiennych – dzięki temu każdy przegląd czy naprawa jest wykonywana w możliwie najkrótszym czasie. Przed zakupem sprawdź czy inni mają bazę dalmierczą i kolimatory do rektyfikacji tachimetrów oraz specjalistyczne stanowiska diagnostyczne do systemów GNSS
 • dostęp do sieci GPS/GLONASS TPI NET pro - jeżeli sieć ASG-EUPOS w Twoim rejonie działa niedostatecznie dobrze, lub chcesz wykorzystać korzyści płynące z posiadania opcji GLONASS wykorzystaj dostęp do ogólnopolskiej sieci poprawek powierzchniowych TPI NETpro (118 stacji GPS+GLONASS)
 • produkty renomowanych marek - TPI w swojej ofercie posiada jedynie sprawdzone i solidne produkty najlepszych światowych marek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i produkcji w japońskich fabrykach masz pewność, że produkty TOPCON są zawsze najbardziej innowacyjne i najlepiej wykonane. Bogata gama akcesoriów i dodatków pomiarowych uzupełnia naszą ofertę i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla każdego kto pracuje w terenie.

SERWIS I OPIEKA TECHNICZNA TPI W POLSCE

Firma TPI wraz z podpisaniem umowy dystrybucyjnej z Topcon Corporation, utworzyła centrum serwisowe instrumentów pomiarowych Topcon. W celu zapewnienia Klientom kompleksowej i profesjonalnej obsługi na światowym poziomie systematycznie wzbogacamy pracownie serwisowe w nowoczesna narzędzia i sprzęt warsztatowy. Nasi pracownicy odbywają szkolenia w kraju i za granicą, podnosząc swoje umiejętności w celu jeszcze lepszej obsługi Państwa sprzętów. Niewątpliwe atuty Centrum Serwisowego TPI takie jak wyposażenie stanowisk roboczych, zatowarowanie magazynu części zamiennych oraz zgrany i liczny, kilkunastoosobowy zespół serwisowy, umożliwia sprawne i profesjonalne wykonywanie przeglądów I napraw, także na budowie w miejscu postoju maszyny z systemem. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma TPI posiada również 6 regionalnych punktów serwisowych, w których przy pomocy naszych pracowników mogą Państwo szybko zrektyfikować swój sprzęt pomiarowy lub oddać go do naprawy.

Każdy klient TPI objęty jest programem bezpłatnego wsparcia technicznego, zarówno w trakcie gwarancji jak i po jej wygaśnięciu. Bezpłatne wsparcie dotyczy także aktualizacji oprogramowania komputerowego, oprogramowania terenowego (software) jak i oprogramowania wewnętrznego urządzeń (firmware). Każdy klient TPI może pobierać nowe wersje oprogramowania, informacje produktowe, instrukcje obsługi poprzez dostępny po zarejestrowaniu na serwerze FTP.

W przypadku problemów, pytań lub wątpliwości odnośnie pracy sprzętem pomiarowym zakupionym w TPI prosimy o kontakt:

Dział wsparcia technicznego

tel.: +48 22 632 91 40 w.32

wsparcie@tpi.com.pl

 

Zapisz się na newsletter