Agisoft Metashape

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Agisoft Metashape

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Agisoft Metashape

Wszystkie pola wymagane

Jesteśmy w kontakcie

Drogi Kliencie!
Stawiamy na bezpieczeństwo. Twoje nasze, nas wszystkich. I choć z dala od siebie, musimy trzymać się razem!
Umów dedykowane dla twojej firmy spotkanie lub prezentacje produktu online, zarezerwuj termin na spotkanie w terenie!
Jesteśmy tu dla Ciebie! – wybierz dogodną formę kontaktu.

Microsoft Teams:
Skype:

Jesteśmy w kontakcie!

Musimy trzymać się blisko, nawet jeśli chwilowo nie możemy być razem. Wypełnij formularz, a nasz pracownik oddzwoni do Ciebie.

Formularz kontaktowy: Agisoft Metashape

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Agisoft Metashape

QR Code:
Logo producenta:

Najbardziej profesjonalne rozwiązanie do modelowania 3D i fotogrametrii

Agisoft Metashape to nowoczesne rozwiązanie programistyczne służące do do modelowania 3D i fotogrametrii. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać wyniki specyficzne dla danych branż. Narzędzie opiera się również na technikach uczenia maszynowego w celu przetwarzania końcowego i analizy danych.

Agisoft Metashape pozwala na przetwarzanie obrazów z kamer RGB lub wielospektralnych. Należą do nich systemy z wieloma kamerami. Program umożliwia również przetwarzanie do gęstych chmur punktów, tworzenie teksturowanych wielokątnych modeli, prawdziwą ortomozaikę georeferencyjną, DSM / DTM. Ponadto dalsze przetwarzanie końcowe pozwala wyeliminować cienie i artefakty tekstury z modeli, sklasyfikować chmury gęstych punktów lub np. dokonać obliczeń wskaźników wegetacji i pozyskiwać informacje o ekstraktach dla rolnictwa.

 

BUDOWANIE

Fotorealistyczne i bardzo szczegółowe modele 3D, tworzenie gęstej chmury punktów, a także Cyfrowe Modele Wysokościowe (DEM) mogą mieć wiele zastosowań, od efektów wizualnych po projekty inżynierskie.

MIERZENIE

Wysoce dokładne modele wielokątowe oraz Numeryczne Modele Powierzchni (DSM) zrekonstruowane przy pomocy Agisoft Metashape gwarantują dokładne pomiary powierzchni i objętości oraz analizę terenu.

WIZUALIZACJA

Dzięki obróbce sieciowej Metashape generuje złożone z wielu fragmentów hierarchiczne modele dla dużych obszarów, co umożliwia inspekcję na laptopie średniej klasy przy użyciu załączonego Agisoft Viewer.

BARDZO SZYBKI I DOKŁADNY

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii program Agisoft Metashape umożliwia bardzo szybkie przetwarzanie zapewniając bardzo dokładne wyniki zarówno dla zdjęć lotniczych, jak i bliskiego zasięgu (do 3 cm dla lotniczych i do 1 mm do fotografii bliskiego zasięgu).

PRZETWARZANIE LOKALNE LUB W CHMURZE

Agisoft Metashape ma możliwość przetworzenia ponad 50 000+ zdjęć poprzez lokalny klaster. Wszytko to dzięki funkcjonalności przetwarzania rozproszonego. Ponadto projekt może być wysłany chmury, aby zminimalizować koszty sprzętu. Wówczas opcje przetwarzania są nadal dostępne.

INTUICYJNY INTERFEJS UŻYTKOWNIKA I TRYB STEREO

Oprogramowanie posiada intuicyjny interfejs, który jest prosty do opanowania nawet przez osobę, która nie jest specjalistą. Natomiast osoby zajmujące się profesjonalnie fotogrametrią mogą korzystać z zaawansowanych funkcji np. trybu stereo. Ponadto mają możliwość kontrolowania dokładności wyników z generowanym raportem pod koniec przetwarzania.

 

Agisoft PhotoScan vs Agisoft Metashape

Bardzo szczegółowe generowanie siatki na podstawie map głębokości

Za pomocą Agisoft Metashape Professional możliwe jest bardzo szczegółowe generowanie siatki na podstawie map głębokości

 

Automatyczna wieloklasowa klasyfikacja gęstej chmury punktów

Agisoft Metashape jest wzbogacony o techniki uczenia maszynowego. Takie podejście umożliwia odpowiednią interpretację zeskanowanych danych. Funkcja klasyfikacji semantycznej automatycznie grupuje punkty fotogrametryczne do klas ziemi, roślinności, budynków, dróg i samochodów. Producent planuje dasze udoskonalanie opcji automatycznej klasyfikacji.

 

Przykłady praktycznych zastosowań Agisoft Metashape Professional

Geodezja i mapowanie

Agisoft Metashape Professional to świetne narzędzie do przetwarzania obrazowania lotniczego. Dzięki niemu możliwe jest wygenerowanie gęstej chmury punktów i klasyfikacja do ortomozaik o wysokiej rozdzielczości, jak również wyeksportowanie bardzo szczegółowych Cyfrowych Modeli Powierzchni (DSM) i Terenu (DTM), nie wspominając o dokładnych modelach wielokątowych obiektów dużych rozmiarów.

 

 

Architektura i konserwacja obiektów dziedzictwa kultury

Z dużym powodzeniem Metashape Professional jest wykorzystywany do modelowania elewacji i wnętrza historycznych budynków. Po otrzymaniu ortorektyfikowanych zdjęć takich obiektów, mogą być one użyte do tworzenia wirtualnych wycieczek lub służyć jako makiety ilustrujące muzealne wystawy. Modele 3D częściowo zniszczonych zabytków i artefaktów stanowią miarodajną podstawę do prac konserwacyjnych dzięki niespotykanej dokładności.

 

Górnictwo

Wysoce dokładne modele geometryczne tworzone przez Metashape pozwalają na dokładne pomiary objętości zarówno wykopalisk jak i zwałowisk. Korzystając ze zdjęć lotniczych wykonywanych w odstępach czasu, można kontrolować zmiany objętości, erozję gleby czy cofanie się lodowców. Automatyczna detekcja sygnałów nie-kodowanych oszczędza czas użytkowników w nadzorczych projektach z powtarzalnością obserwacji.

 

 

Nadzór rolny i przyrodniczy

Dzięki obsłudze obrazowania panchromatycznego, wielospektralnego i termalnego, Metashape Professional przydaje się w projektach uwzględniających dane z niestandardowych źródeł np. zmiany roślinności, analiza gleby, pożary czy badania nocne. Eksportowanie wielospektralnej ortomozaiki umożliwia wyliczenie wskaźników tak jak m.in.: Znormalizowany Różnicowy Wskaźnik Wegetacji (NDVI).

 

 

Archeologia i dokumentacja

Archeologia coraz bardziej polega na metodach fotogrametrycznych, zarówno w przypadku modelowania artefaktów jak i mapowania wykopalisk. Metashape jest często wykorzystywany do dokumentacji miejsc archeologicznych, rekonstrukcji i pomiarów dawnych przedmiotów, a nawet do badań roślinności w celu odnalezienia znajdujących się pod ziemią pradawnych ruin.

Zapisz się na newsletter