Clearedge3D Edgewise

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: Clearedge3D Edgewise

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: Clearedge3D Edgewise

Wszystkie pola wymagane

Jesteśmy w kontakcie

Drogi Kliencie!
Stawiamy na bezpieczeństwo. Twoje nasze, nas wszystkich. I choć z dala od siebie, musimy trzymać się razem!
Umów dedykowane dla twojej firmy spotkanie lub prezentacje produktu online, zarezerwuj termin na spotkanie w terenie!
Jesteśmy tu dla Ciebie! – wybierz dogodną formę kontaktu.

Microsoft Teams:
Skype:

Jesteśmy w kontakcie!

Musimy trzymać się blisko, nawet jeśli chwilowo nie możemy być razem. Wypełnij formularz, a nasz pracownik oddzwoni do Ciebie.

Formularz kontaktowy: Clearedge3D Edgewise

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

Clearedge3D Edgewise

Logo producenta:

Edgewise to pakiet oprogramowania pozwalający na automatyczną ekstrakcję elementów budowlanych z chmur punktów. Jest idealnym narzędziem do tworzenia bazy do późniejszego modelowania w Autodesk Revit, AutoCAD (Plant3D), AVEVA PDMS, Microstation itd. Dzięki modułowej budowie programu, możliwe jest dopasowanie programu ściśle do swoich potrzeb, a zautomatyzowane narzędzia pozwalają zaoszczędzić nawet do 70% czasu poświęconego na modelowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestawienie modułów

Plant (MEP) – moduł ten pozwala na automatyczną ekstrakcję instalacji rurowych z chmury punktów. Rozpoznawanie rur i tworzenie ich modeli odbywa się automatycznie podczas importowania skanów. Następnie modele te można dopasować do obowiązujących norm, a potem skontrolować jakość ich wpasowania poprzez podgląd przekroju przez chmurę i wpasowany model. Po zatwierdzeniu dokładności modelu można poszczególne proste fragmenty rur połączyć automatycznie kolankami lub innymi łącznikami. Istnieje też możliwość dodania kołnierzy, zaworów spełniających zastosowaną normę. Rezultatem jest jednolity, znormalizowany, dokładny i inteligentny model instalacji rurowej, który można potem wykorzystać w dalszym modelowaniu.

Building – moduł pozwalający na znaczne przyspieszenie pracy architektów. Jest to realizowane poprzez automatyczne wyszukiwanie płaszczyzn i krawędzi w chmurze punktów. Płaszczyzny te służą potem do wyznaczania poziomów (pięter) budynku oraz inteligentnego wyszukiwania ścian. Dodatkowo możliwe jest inteligentne rozpoznawanie i modelowanie okien oraz drzwi na powstałych ścianach. Wynikiem jest wstępny model budynku, który następnie służy do utworzenia szczegółowego modelu w dalszym oprogramowaniu.

Structure – moduł służący do tworzenia modeli konstrukcji stalowych, drewnianych i betonowych. Dzięki wbudowanym, bogatym bibliotekom elementów możliwe jest szybkie i dokładne odtworzenie dokumentacji takich konstrukcji w oparciu o znormalizowane obiekty. Poprzez zaznaczenie na chmurze punktów fragmentu konstrukcji program stara się jak najdokładniej dopasować w ten obszar element taki jak np. dwuteownik, ceownik, kątownik, itp. Podobnie jak w przypadku modułu Plant istnieje możliwość kontroli dokładności wpasowania poprzez podgląd przekroju przez chmurę i wpasowany model. Rezultatem jest całościowy, inteligentny model konstrukcji powstały w oparciu o znormalizowane elementy.

Duct – moduł podobny do modułu Structure, przy czym jego rolą jest odtwarzanie systemów wentylacji i kanałów wentylacyjnych.
Dodatkowo we wszystkich modułach istnieje możliwość utworzenia własnych standardów, norm i bibliotek elementów, dzięki czemu można dostosować program do działania w oparciu o lokalne standardy i normy. Modele utworzone w programie Edgewise mogą być potem wykorzystane niemal w każdym programie, służącym do modelowania i tworzenie dokumentacji budynków.

 

Zapisz się na newsletter