SiteMaster

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Akceptuję regulamin strony www.tpi.com.pl

Zapytaj o produkt

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji o cenie, dostępności oraz szczegółów dotyczących cech tego produktu.

Produkt: SiteMaster

Wszystkie pola wymagane

Finansowanie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat alternatywnych źródeł finansowania takich jak raty czy leasing operacyjny.

Produkt: SiteMaster

Wszystkie pola wymagane

Jesteśmy w kontakcie

Drogi Kliencie!
Stawiamy na bezpieczeństwo. Twoje nasze, nas wszystkich. I choć z dala od siebie, musimy trzymać się razem!
Umów dedykowane dla twojej firmy spotkanie lub prezentacje produktu online, zarezerwuj termin na spotkanie w terenie!
Jesteśmy tu dla Ciebie! – wybierz dogodną formę kontaktu.

Microsoft Teams:
Skype:

Jesteśmy w kontakcie!

Musimy trzymać się blisko, nawet jeśli chwilowo nie możemy być razem. Wypełnij formularz, a nasz pracownik oddzwoni do Ciebie.

Formularz kontaktowy: SiteMaster

Wszystkie pola wymagane

Katalog Produktów

SiteMaster

QR Code:
Logo producenta:

Topcon SiteMaster/Topcon SiteMaster Lite
Oprogramowanie do modelowania cyfrowego placu budowy

Zintegrowane rozwiązanie do modelowania powierzchniowego i projektowania CAD dla geodetów i inżynierów budownictwa

•    PEŁNA KOMPATYBILNOŚĆ Z SYSTEMAMI STEROWANIA MASZYN TOPCON 3D
•    IMPORT/EKSPORT GOTOWYCH PROJEKTÓW CYFROWYCH DO SYSTEMÓW STEROWANIA MASZYN 3D
•    SYNCHRONIZACJA Z PROGRAMAMI POCKET 3D I TOPSURV 7 NA URZĄDZENIA MOBILNE
•    MOŻLIWOŚĆ URUCHAMIANIA PROGRAMU I PRZENOSZENIA DANYCH Z PAMIĘCI USB
•    ZAUTOMATYZOWANE (TYLKO W PEŁNEJ WERSJI) LUB RĘCZNE (W WERSJI LITE) WPROWADZANIE DANYCH PROJEKTOWANEJ DROGI
•    TWORZENIE/EDYCJA MODELU CYFROWEGO POWIERZCHNI

Oto nowe, niezwykłe oprogramowanie dla geodetów i inżynierów budownictwa: Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite!
Te dwa nowe programy biurowe firmy Topcon to najnowszy moduł kompleksowego rozwiązania budowlano-geodezyjnego firmy Topcon. Topcon SiteMaster to kompletny pakiet, zapewniający pełną kontrolę od początku do końca prac. Topcon SiteMaster Lite to podstawowy zestaw narzędzi niezbędnych do importu/eksportu, przeglądania i edycji plików wymaganych przez systemy 3D do sterowania pracą maszyn budowlanych.

Topcon SiteMaster
Topcon SiteMaster to kompleksowe rozwiązanie do zintegrowanego projektowania, modelowania powierzchniowego i geodezji budowlanej, zapewniające niezrównaną łatwość użytkowania i płynną integrację ze sprzętem pomiarowym Topcon i maszynami sterowanymi systemami 3D. Niezależnie od tego, czy chodzi o wytyczenie granic i badania topograficzne, czy też o złożoną, wielopoziomową budowę, projekt prostej drogi czy wielopasmowej autostrady, Topcon SiteMaster zapewnia wszystko co niezbędne, aby ukończyć projekt i opracować model cyfrowy obrabianej powierzchni przeznaczony dla maszyn z systemami 3D. Od początku do końca projektu zapewnia możliwość kontrolowania kluczowych danych pomiarowych, od ich zebrania, poprzez analizę danych geodezyjnych, projekt techniczny, modelowanie powierzchniowe, wytyczanie projektu, po sporządzanie obmiarów powykonawczych robót. Obmiar terenu przed robotami budowlanymi, obmiary powykonawcze i rejestr zmian – to wszystko można kontrolować za pomocą pakietu Topcon SiteMaster. Jest to pełny pakiet budowlany dla geodetów i inżynierów budownictwa.

Topcon SiteMaster Lite
Każdy system 3D do kontroli pracy maszyn powinien zawierać moduł oprogramowania Topcon SiteMaster Lite. Importuj, eksportuj, przeglądaj i edytuj powierzchnie, poziome i pionowe elementy liniowe, przekroje i punkty - przy użyciu licznych narzędzi Topcon SiteMaster Lite. Zarządzaj i kontroluj prace na placu budowy, korzystając z tego prostego w obsłudze programu. Pliki projektowe można szybko przenosić pomiędzy urządzeniami pomiarowymi i maszynami, aby budowa sprawnie posuwała się do przodu. Jeżeli trzeba przesłać lub pobrać cały projekt, wystarczy wybrać projekt, a jego wszystkie elementy zostaną pobrane lub przeniesione wraz z jednym systemem plików. Gdy potrzebujesz bardziej zaawansowanych narzędzi kontroli i większej funkcjonalności, wystarczy skontaktować się z regionalnym biurem TPI po aktualizację - do wersji Topcon SiteMaster!

Niedościgniona wydajność i swoboda
Jako niezależne oprogramowanie działające w oparciu o system CAD, zarówno Topcon SiteMaster jak i Topcon SiteMaster Lite zapewniają kontrolę i elastyczność pracy. Współpracują z terenowym sprzętem pomiarowym Topcon, zaś dane mogą być importowane lub eksportowane do lub z innych programów. To sprawia, że oprogramowanie biurowe Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite to doskonałe uzupełnienie systemów sterowania maszyn 3D firmy Topcon.

Kompatybilne z systemami sterowania 3D firmy Topcon
To proste: w Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite wystarczy wykonać import lub eksport projektu 3D, a wszystkie pliki projektowe będą w nim zawarte. Obejmuje to nawet pliki powierzchni (tn3). Przewodnik eksportu ułatwia wyeksportowanie tylko niezbędnych elementów projektu lub wszystkich elementów. Dostępny jest podgląd elementów liniowych, linii, punktów, jak również podgląd cyfrowego modelu terenu (DTM).

Synchronizacja z programami 3D i TopSURV 7 na urządzenia mobilne
Oprogramowanie Topcon SiteMaster, jak i Topcon SiteMaster Lite jest kompatybilne z oprogramowaniem Pocket 3D i TopSURV na urządzenia mobilne. Elementy projektowe, takie jak wyrównywanie poziome, wyrównywanie pionowe czy przekroje są automatycznie przenoszone podczas eksportu na urządzenie przenośne. Importuj/eksportuj pliki bezpośrednio z projektu Topcon SiteMaster z i na urządzenie mobilne.

Tworzenie/edycja powierzchni (cyfrowy model terenu DTM)
Funkcja modelowania powierzchniowego w Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite to najbardziej efektywny z dostępnych dzisiaj generatorów trójkątnego cyfrowego modelu terenu. Formowanie trójkątów odbywa się jednym przyciskiem, zaś wyznaczone linie podziału wprowadzane są do modelu w chwili triangulacji. Program oferuje liczne opcje edycji, usuwania trójkątów i podglądu powierzchni w 3D. W każdym projekcie może być obsługiwanych kilka powierzchni.

Projekty w jednym pliku
Dzięki Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite dane dotyczące punktów, wstępnie pozyskane dane geodezyjne, elementy liniowe poziomów i pionowe, szablony, powierzchnie, linie i kanały ściekowe zapisane są w jednym pliku. Taka metoda zarządzania danymi znacznie upraszcza organizację i podwyższa wydajność.

W terenie lub w biurze - Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite są gotowe do pracy!
Topcon SiteMaster współpracuje z pamięciami przenośnymi USB i kiedy trzeba przenieść się na inny komputer lub pojechać w teren, wystarczy zabrać pamięć USB ze sobą. Nie ma kłopotu z plikami licencji, nie trzeba marnować czasu na aktualizacje na innych komputerach – wystarczy podłączyć pamięć USB i można dalej pracować.

Przeznaczone dla profesjonalistów z dziedziny budownictwa, modelowania powierzchniowego, budowy dróg i innych inwestycji wielkopowierzchniowych, oprogramowanie Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, zapewniając płynną, bezproblemową integrację ze sprzętem terenowym Topcon i maszynami sterowanymi systemami Topcon 3D.

 

Funkcje dostępne w obu programach
Topcon SiteMaster i Topcon SiteMaster Lite
 
Funkcje dostępne tylko w Topcon SiteMaster
     

Widok/edycja dróg
Widok/edycja dróg wykorzystuje interaktywny, 3-wymiarowy widok, ukazujący jednocześnie elementy poziome i pionowe, profil i przekrój. Projektowanie odbywa się ciągami, z wykorzystaniem szablonów, przy czym program obsługuje nieograniczoną liczbę ciągów. Arkusz kalkulacyjny długości krzywej upraszcza jej projektowanie. Posiada wszystkie ułatwienia niezbędne do zaprojektowania prostej drogi lub wielopasmowej autostrady.

 

Widok/edycja rurociągów (budowa kanalizacji)
Widok/edycja rurociągów (kanalizacji) ma za zadanie obliczenie odpływów powierzchniowych i wielkości rur w sieciach z jednym odpływem. Odpływy powierzchniowe i dane hydrologiczne obliczane są z wykorzystaniem metody wymiernej, a wielkość rur i sklepienia odwrotne metodą linii nachylenia hydraulicznego. Zdefiniowana przez użytkownika biblioteka umożliwia wykorzystanie danych dotyczących lokalnych opadów, rodzajów i wielkości rur, profili krawężników, kanałów i innych.

     

Tekstowy edytor parametrów drogi
Ręczny edytor projektowania geometrii drogi wykorzystuje interaktywny, konfigurowany 3-wymiarowy widok, umożliwiający szybkie i proste wprowadzanie danych projektowanej drogi uzyskanych z wydruków i projektu klasycznego. Dostępne są elementy liniowe poziome i pionowe, różnice (offset) elementów projektu - takich jak krawędź drogi i krawężniki - względem danych zdefiniowanych przez użytkownika. Zaprojektuj powierzchnię lub przekroje w oparciu o wprowadzone dane oraz utwórz raport na podstawie tych danych.

 

Widok/edycja kanałów ściekowych
Widok/edycja kanałów ściekowych umożliwia wprowadzenie danych wystarczających do opisania sieci kanałów ściekowych z jednym ujściem na system rur. Korzystaj z interaktywnych narzędzi projektowania rur, aby uzyskać optymalną kombinację ich spadku i głębokości. Utwórz końcowy profil projektu dla każdej linii w sieci.

     

Widok 3D
Ogromny potencjał modelowania powierzchni 3D może być wykorzystany dzięki widokom dostępnym w programie Topcon SiteMaster. Zobacz projekt i wprowadzone zmiany z każdego kąta. Powiększ obszary projektu, aby zobaczyć lub dopracować detale.

 

Narzędzia 2D - 3D
Dzięki tym narzędziom utworzenie rzutu pionowego rysunków projektowych jest proste. Utwórz rzut pionowy obiektów z danych tekstowych, z rzutu początkowego i końcowego, z przerwą lub przecięciem z pozycjami obejmującymi rzut pionowy. Narzędzia te znacznie przyspieszają przygotowanie rysunków projektowych do stworzenia modelu powierzchni do użytku w systemach sterowania 3D.

 

Lider w technologii pozycjonowania
Topcon oferuje zintegrowane rozwiązania pomiarowe o najwyższej wydajności Unikatowe połączenie innowacyjności, niezawodności i łatwości obsługi stawia systemy Topcon na czele nowoczesnych rozwiązań pomiarowych. Wśród zaawansowanych technologii pomiarowych dla geodezji i budownictwa, rozwiązania pomiarowe Topcon należą do najchętniej wybieranych przez specjalistów.

Od pomiarów geodezyjnych, po pełną kontrolę pracy maszyn budowlanych – dealerzy Topcon na całym świecie oferują doskonałą jakość i innowacyjną technologię, która zapewnia geodetom, inżynierom, posiadaczom i operatorom sprzętu konkurencyjną przewagę wyrażającą się wyższą wydajnością i efektywniejszym zwrotem z inwestycji, pozwalając na zwiększenie zysków, obniżenie kosztów operacyjnych i zwiększenie bezpieczeństwa pracy.

Pełne pozycjonowanie od początku do końca to długofalowy cel wszystkich rozwiązań oferowanych przez firmę Topcon. Dlatego, gdy nadejdzie czas, abyś poszedł o krok dalej w zakresie dokładności, wydajności i integracji systemów, będzie to czas na Topcon.

Najwięcej zadowolonych klientów
TPI, wyłączny dystrybutor rozwiązań Topcon w Polsce, to stabilna firma i najbardziej zaufany partner. Firma istnieje od 1990 r., a od 1991 oferuje w Polsce rozwiązania pomiarowe Topcon. Obecnie jest to największa polska firma specjalizująca się w obsłudze rynku geodezyjnego i budowlanego w zakresie nowoczesnych technologii pomiarowych. Specjaliści Topcon oferują przez cały czas pełne wsparcie techniczne i mobilny serwis. W TPI zdobędziesz też profesjonalną wiedzę dzięki najbogatszej ofercie specjalistycznych szkoleń, które pozwolą Ci wykorzystać wszystkie możliwości nowych rozwiązań.

Topcon SiteMaster (pełna wersja) obsługuje pliki AutoCAD dwg, korzystając z technologii AutoCAD RealDWC.

Zalecane wymagania systemowe
System operacyjny Windows® 2000/XP/Vista OS
Procesor 500 MHz lub szybszy
RAM 512 MB
Łączność Port USB2

Zapisz się na newsletter