Wydarzenia

Nowa funkcjonalność w tachimetrach serii GT

Tachimetrach TOPCON serii GT

Zdecydowana większość użytkowników tachimetrów elektronicznych swoją zawodową historię rozpoczynała od sprzętu klasycznego. Dla części osób były to teodolity, ale większość zaczynała swoje pomiary wyposażona w tachimetry manualne – gdzie przed każdym pomiarem, ręcznie, za pomocą leniwek trzeba było wycelować na pryzmat.
Wraz z rozwojem technologicznym pojawiły się instrumenty zmotoryzowane, które swoją popularność zyskały dzięki eliminacji najżmudniejszej czynności terenowej czyli celowaniu na pryzmat zarówno w czasie pomiaru jak i podczas tyczenia. Taka zmiana dla części użytkowników może powodować obawy o precyzje celowania oraz o ich komfort pracy. Dlatego ustawienie odpowiedniej szybkości pracy serwomotorów, które to są odpowiedzialne za precyzję poruszania się instrumentu ma olbrzymie znaczenie.

W najnowszych instrumentach z serii Topcon GT po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego do najnowszej wersji, znajdziemy możliwość zdefiniowania własnych parametrów pracy leniwek. Można ustawić szybkość pracy na niskim biegu (precyzyjnym) oraz szybkość pracy na wysokim biegu (zgrubnym) – w obu przypadkach mamy do dyspozycji po pięć różnych ustawień. Dodatkowo każdy może wybrać jeden z pięciu poziomów przejścia pomiędzy tymi biegami. Jak by tego było mało można wybrać najmniejszy skok leniwki – a tu mamy do dyspozycji aż sześć ustawień. Kombinacja ustawień wszystkich tych parametrów jest olbrzymia i każdy może ustawić takie parametry jakie będą dla niego najwygodniejsze. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, iż tachimetry GT wyposażone zostały w nowoczesne superszybkie i precyzyjne serwomotory 4 generacji*. Wybierające serię tachimetrów Topcon każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie.

*serwomotory 4 generacji – wykorzystują technologię Ultrasonic Direct Drive motors

Źródło TPI Sp. z o. o.