Wydarzenia

ZEB Discovery | Nowe rozwiązanie do szybkiego, mobilnego mapowania w mieście

ZEB Discovery jest w stanie szybko przechwytywać skomplikowane dane za pomocą wiodącej w branży technologii SLAM (jednoczesna lokalizacja i mapowanie) oraz panoramicznej kamery NCTech iSTAR Pulsar do przechwytywania obrazu w ultra wysokiej rozdzielczości.

Kompleksowe rozwiązanie automatycznie synchronizuje chmurę punktów ze zdjęciami w celu unikalnego przejścia przez obszar przechwyconych danych. Połączenie dwóch źródeł danych w jednym widoku zapewnia nowy sposób wizualizacji rzeczywistości dla wielu różnych zawodów – od inspektorów po ekologów.

Wykorzystując elegancki design plecaka typu „clip-and-go”, ZEB Discovery współpracuje z ZEB Horizon, który został zaprezentowany na zeszłorocznym INTERGEO. To sprawia, że ??jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie SLAM dostępne na rynku, oferujące możliwość korzystania z ZEB Horizon na jeszcze więcej sposobów, czy to pieszo, pojazdem samochodowym czy bezzałogowym statkiem powietrznym (UAV).

Korzystając z oprogramowania Orbit w ramach przepływu pracy, ZEB Discovery integruje dane lasera i obrazu, aby pomóc wielu branżom i sektorom, od planistów przy modelowaniu „inteligentnych miast” do operatorów mediów, którzy chcą zbadać istniejące lub planowane zasoby.

Dzięki automatycznej lokalizacji zdjęć w chmurze punktowej skaner może wykryć dokładną lokalizację operatora za pomocą wbudowanego GPS, a co sekundę rozwiązanie emituje 300 000 punktów na sekundę.