Premiera

Nowość od Faro – Hybrid Reality Capture™

FARO Technologies światowy lider w dziedzinie rozwiązań do cyfrowej rzeczywistości 4D, ogłosił dzisiaj wprowadzenie Hybrid Reality Capture™, opartego na technologii Flash, pierwszego w swoim rodzaju rozwiązania, które zapewnia szybsze skanowanie w przypadku dużych projektów w architekturze, inżynierii, budownictwie i zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem publicznym.

Funkcja Hybrid Reality Capture to najnowszy tryb skanowania dla użytkowników skanera laserowego Focus Premium. Łączy on dokładność statycznego skanera laserowego 3D z szybkością kamery panoramicznej. Unikalne połączenie szybkiego skanowania z kolorowymi obrazami 360° umożliwia użytkownikom wykonanie nawet dwóch tygodni pracy na miejscu w ciągu jednego tygodnia. Zwiększenie prędkości skanowania o 100% oznacza, że klienci mogą szybciej realizować projekty bez zwiększania kosztów.

"Hybrid Reality Capture to innowacja, która zwiększy produktywność na miejscu i zapewni jeszcze lepszą wyrazistość wizualną w bardzo przystępnej cenie" - powiedział prezes i dyrektor generalny firmy FARO Michael Burger. "Branże, które dokonały kompromisu pomiędzy dokładnym lub szybkim przechwytywaniem danych 3D, czekały na to hybrydowe rozwiązanie i jesteśmy podekscytowani, że możemy je wprowadzić na nasze rynki".

Technologia Flash umożliwi częstsze, szybsze przechwytywanie danych, wymagające jedynie 30 sekund na skan. Dzięki zastrzeżonym inteligentnym algorytmom upscaling, dane wyjściowe obejmują wszystkie zebrane punkty, a obrazy wyglądają na bardziej wyraziste niż skany o tej samej rozdzielczości wykonane tradycyjnymi metodami. Będzie ona dostępna jako dodatek do subskrypcji w aplikacji mobilnej Stream.

Już nie możemy doczekać się pierwszych testów!