Wydarzenia

Aktualizacja oprogramowania M300

Najnowsza wersja oprogramowania wprowadza duże ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa i wydajności. Poniżej to co otrzymaliśmy wraz z nową aktualizacją:

Minęło półtora roku od premiery Matrice 300 RTK. Przez cały ten czas obserwowaliśmy, jak na nowo definiuje, co to znaczy być wytrzymałą, niezawodną platformą dronową. Oferując najwyższą wydajność nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych oraz niezrównane funkcje bezpieczeństwa, takie jak lądowanie z trzema działającymi silnikami M300 RTK stał się standardem branżowym w obszarach takich jak geodezja, mapowanie, inspekcje, bezpieczeństwo publiczne i inne.

W DJI nieustannie dążymy do optymalizacji i ulepszania naszych produktów i ich funkcji. Po aktualizacjach oprogramowania M300 RTK w sierpniu 2020 r. i styczniu 2021 r. zbieraliśmy opinie  naszych użytkowników końcowych, i z przyjemnością ogłaszamy, że wersja oprogramowania v03.00.01.01 dla naszej flagowej platformy jest już dostępna.

Aby upewnić się, że nasi użytkownicy Enterprise niczego nie przeoczą, wyróżniliśmy tutaj kilka kluczowych informacji, aby uzupełnić nasze tradycyjne informacje o nowej wersji (które, jak zawsze, można znaleźć w sekcji Download na każdej stronie produktu).

Aktualizacje offline

Po aktualizacji do wersji V3 przyszłe aktualizacje oprogramowania mogą być przeprowadzane całkowicie w trybie offline. Najnowsze oprogramowanie można pobrać z oficjalnej strony DJI i zapisać na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, takim jak karta SD lub dysk zewnętrzny. Umieść nośnik danych w aparaturze Smart Controller, dronie lub stacji ładowania i przy pomocy aplikacji DJI Pilot zaktualizuj oprogramowanie.

W aplikacji DJI Pilot wybierz opcję „HMS” -> ” Firmware” -> „Offline Update” i wybierz odpowiednią wersję oprogramowania dla swojego drona, aparatury sterującej i/lub kamery/sensora, a następnie kliknij „Update All”

 

Dla użytkowników z sektora bezpieczeństwa aktualizacja wprowadza możliwość przeglądania i aktualizacji bez konieczności łączenia się urządzeniem do Internetu.

Nowe ustawienia danych i prywatności

Aktualizacja oprogramowania układowego w wersji V3 dodaje wiele ulepszonych ustawień danych i prywatności, w tym tryb ograniczonej sieci, szyfrowanie kart SD, możliwość usuwania danych urządzenia i wiele innych.

Tryb zabezpieczeń sieci

Obecnie obsługiwane są trzy tryby zabezpieczeń sieciowych:

  1. Tryb standardowy: Brak ograniczeń w łączeniu się z siecią
  2. Tryb ograniczenia sieci: Oprócz map, RTK, transmisji na żywo i innych aplikacji, które wymagają połączenia z Internetem, żadne inne usługi sieciowe nie są aktywne.
  3. Tryb danych lokalnych: Jest to coś w rodzaju „trybu samolotowego”, który dotyczy tylko oprogramowania drona. Niedawno firma FTI Consulting potwierdziła, że kiedy włączony jest tryb Local Data Mode, żadne dane wygenerowane przez aplikację nie były wysyłane na zewnętrz do infrastruktury obsługiwanej przez jakąkolwiek stronę trzecią, w tym DJI”. Aby dowiedzieć się więcej o Local Data Mode, kliknij tutaj.

Użytkownicy mogą wybrać, który tryb zabezpieczeń sieciowych najlepiej odpowiada ich własnym wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa.

Szyfrowanie kart pamięci

Użytkownicy mają możliwość zabezpieczyć każdą kartę pamięci kodem zabezpieczającym, a także szyfrowaniem AES. Po skonfigurowaniu kodu zabezpieczającego, należy wprowadzić go ponownie przy każdym uruchomieniu drona.

Jeśli chcesz używać kodu zabezpieczającego, będziesz musiał pobrać narzędzie DJI Decrypt Tool, aby wyświetlić zaszyfrowane pliki na komputerze.

Korzystanie z narzędzia DJI Decrypt Tool

Po włożeniu zaszyfrowanej karty SD do komputera nie będzie można uzyskać dostępu do plików bez narzędzia DJI Decrypt Tool. Otwórz narzędzie, wybierz kartę, do której chcesz uzyskać dostęp, i wprowadź hasło, aby wyświetlić zaszyfrowane pliki.

Podczas tego procesu, komputer nie wymaga połączenia z Internetem, co daje dodatkową pewność użytkownikom, że ich dane są chronione przez cały czas.

Funkcja usuwana wszystkich danych z urządzenia

Po aktualizacji oprogramowania do wersji V3 możesz usunąć wewnętrzne logi swojej aktywności z drona, pilota zdalnego sterowania i kamery/sensora. Jeśli hostowałeś swoje logi na serwerach DJI, usuniemy je na żądanie w dowolnym momencie.

Aby dowiedzieć się więcej o funkcjach zabezpieczeń danych w tej aktualizacji oprogramowania układowego, kliknij w poniższy obrazek.

Tryb panoramy w serii Zenmuse H20 za jednym dotknięciem.

Teraz, podczas lotu z H20 lub H20T, możesz uchwycić pełną panoramę  za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Stworzenie panoramy zajmuje około minuty. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla ratowników, którzy potrzebują uzyskać świadomość sytuacyjną swojego otoczenia.

Funkcja wykonywania skoordynowanego zakrętu

Jest to nowa funkcja, która po włączeniu pomaga pilotowi w wykonywaniu płynnego skrętu w trakcie lotu. Robi to przez automatyczne dodanie odpowiednich  wartości kątowych w osi Roll do osi Yaw podczas skręcania. Bez włączonej funkcji Coordinated Turn doświadczony pilot podczas lotu musi koordynować oba drążki sterujące, aby upewnić się, że kierunek lotu drona jest wyrównany z jego przodem, co może być wymagające dla nowych pilotów lub w bardziej skomplikowanych sytuacjach.

Zwiększone limity wysokości

Wraz z nową aktualizacją maksymalny limit wysokości dla M300 RTK został zwiększony z 500 m AGL do 1500 m AGL, pod warunkiem, że dron nie znajduję się w promieniu 50 km od lotniska . Jeśli potrzebujesz na niestandardowy lot w pobliżu lotniska, zapoznaj się z naszymi szczegółowymi instrukcjami, dotyczącymi ubiegania się o certyfikat odblokowania.

System zarządzania stanem technicznym drona

Niezwykle pomocną funkcją M300 RTK jest system zarządzania jego stanem technicznym (eng. Health Management System).

Z poziomu aplikacji DJI Pilot możesz uzyskać dostęp do rekordów błędów, zarządzać dziennikami lotów i zobaczyć ogólny status naszego drona. W tej aktualizacji dodaliśmy szybki dostęp do DJI Maintenance Program i DJI Care Enterprise naszych ofert posprzedażowych.

 

Dodatkowo dostępne są zapisy błędów i zarządzanie logami dla baterii i stacji ładowania po podłączeniu stacji baterii do aparatury sterującej Smart Controller przez port USB-C.

Optymalizacje systemu Return-to-Home (RTH)

W przypadku napotkania przeszkód podczas procedury RTH, aplikacja  DJI Pilot wyświetli użytkownikowi informację, aby wyszli z trybu Auto-RTH i przy pomocy ręcznego sterowania bezpiecznie wylądowali.

Dodaliśmy również możliwość wyjścia z Auto-RTH poprzez przesunięcie drążków aparatury sterującej w przeciwnych kierunkach podczas lotu.

Optymalizacja w systemie PinPoint

PinPoint jest prawdopodobnie najpotężniejszą funkcją, którą posiada M300 RTK. Dzięki dalmierzowi laserowemu wbudowanemu w kamerę z serii H20 operatorzy mogą dotknąć obiektu na ekranie aparatury sterującej, aby określić jego odległość i współrzędne XYZ od drona.

Teraz, dzięki aktualizacji oprogramowania do wersji V3, użytkownicy mogą edytować i zarządzać wieloma punktami Pin Point, a także ustawić punkt PinPoint jako punkt Home. Teraz punktami Home mogą być: miejsce startu drona, położenie drona w czasie rzeczywistym, pozycja pilota i aparatury sterującej oraz niestandardowa lokalizacja PinPoint.

Jak zaktualizować oprogramowanie  M300 RTK do najnowszej wersji?