Wydarzenia

Nowa seria niwelatorów optycznych Topcon AT-B – 5 lat gwarancji

TPI, wyłączny przedstawiciel japońskiej firmy Topcon w Polsce wprowadza do swojej oferty nową serię niwelatorów optycznych – Topcon AT-B. Serię tworzą trzy modele: AT-B2, AT-B3 i AT-B4, które zastępują w ofercie popularną serię AT-G.

Nowe niwelatory charakteryzują się wysoką jakością układu optycznego lunety, zapewniającego precyzyjne pomiary niwelacyjne. Podobnie jak w serii AT-G, także nowa seria wyposażona została w sprawdzony układ magnetycznego tłumienia drgań (wynik współpracy firm Topcon i Sokkia), dzięki czemu niwelatory AT-B charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia i wibracje związane z pracą w trudnych warunkach, w pobliżu pracy ciężkiego sprzętu budowlanego. Minimalna ogniskowa wynosi 0,2 m, dzięki czemu mamy możliwość pomiaru z bliskich odległości, co jest bardzo przydatne w warunkach ograniczonej przestrzeni lub w pomieszczeniach zamkniętych. Solidna obudowa instrumentów z pokrywą koła poziomego chroniąca przed kurzem i zarysowaniami – spełnia wysoką normę wodoszczelności IPX6.

Podstawowe właściwości nowej serii Topcon AT-B

  • Topcon AT-B2: powiększenie 32x (40x – opcjonalnie poprzez okular z dodatkową soczewką), dokładność 0,7 mm / km podwójnej niwelacji (0,5 mm / km – opcjonalnie poprzez mikrometr), dwie prędkości ogniskowania
  • Topcon AT-B3: powiększenie 28x, dokładność 1,5 mm / km,
  • Topcon AT-B4: powiększenie 24x, dokładność 2,0 mm / km.

Zapytaj się swojego lokalnego przedstawiciela o atrakcyjne zestawy z łatą i statywem!