Wydarzenia

Tachimetry SOKKIA z serii x50 wysyłają i odbierają e-maile

W najnowszej serii tachimetrów japońskiej marki SOKKIA wprowadzona została nowa funkcja, za pomocą której można odbierać i wysyłać emaile. Dotychczas tego typu rozwiązania były dostępne jedynie w najdroższych instrumentach, wyposażonych w system operacyjny Windows.

Dzięki tej opcji w przypadku, gdy jadąc w teren zapomnieliśmy danych nie musimy się wracać do biura, wystarczy, że ktoś niezbędne dane wyśle mailem. My z kolei natychmiast po zakończeniu pracy pomierzone dane możemy przesłać do biura, nie musimy tracić czasu na transport sprzętu.

Będąc w terenie, gdy zajdzie potrzeba biurowego opracowania pomierzonych przez nas danych albo gdy wykryjemy błąd w przygotowanych do wytyczenia punktach możemy bez zbędnej straty czasu komunikować się z osobami pracującymi w naszym biurze którzy szybko i łatwo wszystko sprawdzą i przeliczą.

Do komunikacji emailowej potrzebny jest zarówno w instrumencie jak i w telefonie komórkowym bluetooth -obecnie w instrumentach serii x50 w ramach promocji jest on gratis.