Wydarzenia

TPI Sp. z o.o. dystrybutorem TOPCON’a na Ukrainie

Firma TPI Sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor TOPCON i SOKKIA w Polsce poinformowała o nowym kroku w swojej działalności na Ukrainie. W myśl podpisanego z TOPCON EUROPE POSITIONING porozumienia firma stała się wyłącznym dystrybutorem TOPCONa na Ukrainie. Dotychczas firma zajmowała się na ukraińskim rynku sprzedażą jedynie systemów sterowania maszyn. Porozumienie z Topcon'em rozszerza współpracę o sprzedaż tachimetrów elektronicznych, odbiorników GPS oraz instrumentów pomiarowych dla budownictwa. W gestii TPI pozostaje również zbudowanie autoryzowanego serwisu urządzeń geodezyjnych na Ukrainie.

Wszelkie operacje na Ukrainie będą się odbywać pod marką TNT TPI z siedzibą w Dniepropietrowsku – aktualnie spółka posiada już również biuro w Kijowie.

Zdaniem Andrzeja Jaroszewicza – Dyrektora Zarządu TPI sp. zo.o. nowy projekt stanowi jedno z największych wyzwań w prawie 20 letniej historii TPI, stanowi również wyraz zaufania do TPI ze strony producenta.

Obejmujący stanowisko Dyrektora TNT TPI Mykoła Ternovoy oświadczył: TPI jest dla nas idealnym partnerem do rozwijania działalności na Ukrainie. Doświadczenie w zakresie serwisu sprzętu, wsparcia technicznego oraz umiejętności w sprawnym zarządzaniu wielooddziałową strukturą stanowią dla nas bezcenny kapitał i pomoc w rozwoju rynku urządzeń geodezyjnych na Ukrainie.