Porady eksperta

Ważna informacja dla użytkowników FARO Stream – dostępna jest już nowa wersja 3.1.0

Aplikacja FARO Stream to narzędzie które pozwala na sterowanie, kontrolę i ciągły pogląd na wyniki skanowania ze skanerów FARO. Jest ona dostępna na systemy Android oraz iOS poprzez sklepy Google Play oraz Apple AppStore. W przypadku pracy ze skaneremi FARO Premium i Faro Core wprowadza ona kilka udoskonaleń obsługi. Do obsługi skanerów nową wersją aplikacji należy mieć zainstalowany nowy firmware w urządzeniu.

Co się zmieniło w nowej wersji FARO Stream?

Oprócz pomniejszych poprawek oraz zmian mających na celu wzrost wydajności przy dużych projektach nastąpiło też dużo zmian w interfejsie aplikacji:

 

  • Device Slider – pasek informacji o podłączonym skanerze FARO Focus

W pasku tym widoczne są informacje o poziomie naładowanie baterii, zajętej przestrzeni na dysku skanera oraz ostrzeżenia z pochyłomierza czy o niskim poziomie naładowania baterii. Jest też przycisk do szybkiego dostępu do profili skanowania czy wyboru skanera do połączenie się z aplikacją.

FARO Stream

 

  • Scans Connections – połączenie między skanami

Aplikacja FARO Stream podczas pracy ze skanerami FARO Focus umożliwia wstępne dopasowanie skanów. Od teraz na ekranie są widoczne połączenia sygnalizujące które skany są ze sobą dopasowywane.

FARO Stream

 

  • Cluster Management - zarządzanie projektem oraz klastrami

Nowe narzędzie do zarządzania projektem oraz klastrami umożliwia szybkie i wygodne tworzenie klastrów w projekcie, zmianę schematu nazywania skanów, ich widoczności i przemieszczanie pomiędzy klastrami wewnątrz projektu.

 

  • Data View - opcje widoczności danych

Zakładka Data View Settings umożliwia zmianę widoczności skanów, lokalizacji stanowisk, połączeń między skanami a także sposobu wyświetlania nazw skanów.

O kolejnych zmianach będziemy informować w kolejnych postach. Bądź na bieżąco!