Promocje

Dotacje na Rolnictwo 4.0.

Nabór Wniosków od 15 Listopada

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) uruchamia nabór wniosków o dopłaty na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń rolnictwa 4.0. To część programu „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu”.

Kto może składać wniosek?

To wyjątkowa szansa dla rolników, którzy spełniają kryteria mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a jednocześnie utrzymują gospodarstwo o powierzchni nie przekraczającej 300 ha, przy zachowaniu wielkości ekonomicznej poniżej 25 tysięcy euro.

O dofinansowanie może ubiegać się osoba fizyczna, która:
– podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników lub której przyznano płatności bezpośrednie co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie wsparcia, lub jest producentem rolnym
– ma nadany numer identyfikacyjny
– jest pełnoletnia

Termin naboru wniosków

Termin naboru wniosków: od 15 listopada 2023 r. do 15 grudnia 2023 r., lub do wyczerpania dostępnych środków.

Na co rolnicy mogą otrzymać dofinansowanie?

Te środki mogą być przeznaczone na różnorodne inwestycje, w tym na budowę oraz zakup niezbędnego wyposażenia, maszyn, urządzeń i sprzętu rolniczego. To świetna możliwość, aby dofinansowanie wykorzystać na:

Systemy ulepszające/wspierające urządzenia lub starsze rozwiązania

Wszystkie rozwiązania dla rolnictwa marki TOPCON podlegają dofinansowaniu

Drony rozpoznawcze i wykonawcze

(stosowane: do mapowania wigoru roślin, co daje informacje o stanie łanu/plantacji i lokalizacji gdzie występują niedobory wody lub składników; wykrywania ognisk chorób lub ekspansji szkodników, czy szkód łowieckich) i drony wykonawcze (np. do precyzyjnej aplikacji pestycydów) 

Dowiedz się więcej o dronach w rolnictwie na stronie: Drony DJI w rolnictwie.

Program Pix4D Fields

To oprogramowanie pozwoli stworzyć mapy oraz misję dla naszych maszyn.  W swojej ofercie mamy również szkolenie, które ma na celu poznać tajniki tego programu.

Nie przegap okazji!

Rozwiń swoje gospodarstwo i poprawić efektywność produkcji. Jeżeli masz pytania, skorzystaj z poniższego formularza. Nasi specjaliście chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.