Wydarzenia

Laserowe systemy wskaźnikowe Topcon – wielkie ułatwienie przy kontroli pracy maszyn budowlanych

Firma TPI, wyłączny przedstawiciel marki Topcon w Polsce wprowadza do oferty nowe, laserowe systemy wskaźnikowe do kontroli pracy maszyn budowlanych (koparki, spycharki, koparko-ładowarki) – z bezprzewodową transmisją sygnału do wyświetlacza kabinowego.

Te uniwersalne w zastosowaniu systemy, oparte zostały na popularnych modelach niwelatorów laserowych Topcon RL-100 1S i RL-100 2S i służą do wyznaczania płaszczyzny poziomej ze spadkiem (w jednym lub dwóch kierunkach). Płaszczyzna ta (tworzy ją niewidzialna, wirująca wiązka lasera) jest wykrywana przez czujnik i dzięki temu, przy opracowaniu dowolnej płaszczyzny można łatwo sprawdzić, czy łyżka lub lemiesz znajduje się na odpowiedniej wysokości.

Nie trzeba do pomiaru używać łaty, nie jest też potrzebna dodatkowa osoba. Systemy te nie wymagają skomplikowanych przeróbek hydraulicznych maszyny, a montaż czujników do maszyny odbywa się za pośrednictwem specjalnych magnesów. Zestawy, wyposażone zostały w czujnik laserowy (LS-B10W) mocowany na maszynę, który transmituje drogą radiową sygnał do odbiornika – wyświetlacza w kabinie operatora (RD-100W).