Wydarzenia

Nowa wersja oprogramowania Topcona TopSURV 7.2

Firma TPI, przedstawiciel japońskiej firmy TOPCON Corporation, poinformowała że od stycznia bieżącego roku została wprowadzona do wszystkich tachimetrów wyposażonych w system Windows nowa wersja oprogramowania TopSURV oznaczona symbolem 7.2. Użytkownicy GPS-u tę nową wersję programu otrzymali kilka tygodni wcześniej.

Dla nich główna różnica w nowej wersji polega na wprowadzeniu funkcji automatycznego łączenia się z siecią referencyjną już w czasie otwierania roboty. Po wprowadzeniu również do tachimetrów wersji TopSURV 7.2 wszyscy użytkownicy windowsowego sprzętu Topcona mogą wymieniać roboty pomiędzy różnymi typami sprzętu. Dodatkowo wszyscy mogą wykorzystać nowe opcje kodowania punktów.

Oprócz znanego wszystkim klasycznego kodowania, dodano też nowy sposób a mianowicie stworzono podział na kod: punktowy, liniowy i powierzchniowy. Oczywiście w czasie definiowania kodów możemy ustawić w jaki sposób ma być prezentowany punkt o takim kodzie na szkicu, jaki ma mieć kolor, styl oraz grubość jeżeli mówimy o kodach liniowych. Po zdefiniowaniu parametrów kodu i przejściu do pomiaru po wybraniu odpowiedniego kodu z listy, zostają otwarte pola dla dodatkowych parametrów np. przy kodzie liniowym zostanie otwarte pole gdzie możemy wpisać numer łańcucha który pogrupuje nam odpowiednie punkty w linie.

Zgodnie z dotychczasową polityką firmy Topcon każdy klient może otrzymać bezpłatnie aktualizację oprogramowania.