Wydarzenia

Nowe bezlustrowe tachimetry u Topcona

Japońska firma Topcon Corporation wprowadza do oferty nową serię bezlustrowych tachimetrów. Instrumenty z serii GPT-3100N będą występowały w czterech klasach dokładności pomiaru kąta 2”, 3”, 5” i 7”. W stosunku do dotychczas produkowanych instrumentów (o symbolu GPT-3000N) nowe otrzymały silniejszy dalmierz bezlustrowy pozwalający na pomiar aż do 350m.

Pomimo większego zasięgu pomiaru nadal moc lasera mieści się w 1 klasie. Zwiększona została również dokładność pomiaru bezlustrowego, która obecnie wynosi 3mm+2mm/km. Dodatkowo nowy dalmierz ma o blisko 20% mniejszy pobór prądu, co oznacza blisko godzinę dodatkowej pracy w najbardziej prądożernym trybie jakim jest ciągły pomiar odległości.

Nadal jednak w komplecie znajdziemy dwie baterie. Podobnie jak w instrumentach z zastępowanej serii znajdziemy tu polskojęzyczne oprogramowanie, alfanumeryczna klawiaturę, wodo i pyłoszczelność oraz bardzo bogate wyposażenie standardowe.

Transmisja danych pomiędzy komputerem a instrumentem odbywa się za pomocą tych samych formatów co dotychczasowa seria GPT-3000N.