Wydarzenia

Wyruszamy w teren z GeoSLAM ZEB Discovery

Przedstawiamy kolejne zastosowanie skanera GeoSLAM ZEB-Horizon.

Zobacz to rozwiązanie w akcji – umów się na indywidualną prezentacje w terenie!

Tym razem nie korzystamy z pojazdów jeżdżących albo latających, tylko sami ruszamy w teren ze skanerem. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do miejsc, gdzie nie dotrzemy za pomocą pojazdów. Do tego wykorzystamy system ZEB-Discovery, czyli możliwość zamontowania skanera ZEB-Horizon na ramie noszonej jak zwykły plecak. Dodatkowo system może wykorzystać kamerę 360° firmy NCTech, dzięki której otrzymujemy panoramy o rozdzielczości do 60 MPix.

Dane z systemu mogą być przetwarzane i publikowane za pomocą oprogramowania Orbit GT.
Pozwala ono na swobodne poruszanie się po bardzo dużych zbiorach danych, ekstrakcję atrybutów na podstawie chmury punktów oraz publikację tych danych w sieci Internet. Oprogramowanie OrbitGT dzięki wbudowanym algorytmom automatycznej i półautomatycznej ekstrakcji danych z chmury punktów może budować rozbudowane zbiory danych. Pozwala na łatwą prezentację danych wspólnie z innymi źródłami danych takich jak bazy danych, dane wektorowe, zdjęcia ukośne, fotopanoramy.

Gdzie to może być przydatne ?
• Mapowanie obszarów miejskich
• Szybki pomiar obszarów niedostępnych dla systemów skanowania mobilnego montowanych na pojazdach, gdzie istotny jest też pomiar z kolorem i panoramami.

Przykładowy projekt dostępny jest pod adresem: https://3dmapping.cloud/publication/oSBiu5K5aRPbnQRdBLIv

Polecamy też webinarium, które odbędzie się 21 maja. Dostępne godziny oraz rejestracja znajdują się pod linkiem: https://register.gotowebinar.com/rt/6469159587631387917

Jeśli chcesz zobaczyć to rozwiązanie w akcji skontaktuj się z naszymi biurami.