Wydarzenia

Już ponad 100 stacji TPI NETpro przyjęto do zasobu!

Z przyjemnością informujemy, że została przyjęta do zasobu 100 i 101 stacja TPI NETpro. Sieć TPI NETpro to pierwsza ogólnopolska sieć stacji referencyjnych GPS/GLONASS udostępniająca korekty do pomiarów GNSS w czasie rzeczywistym. Sieć powstała w 2012, od tamtego jest stale rozwijana, a z jej zasobów korzysta coraz większa ilość użytkowników. Sieć zbudowana jedynie dla klientów firmy TPI. TPI NETpro jest częścią światowej sieci TopNET Live tworzonej przez firmę Topcon. System TopNET Live dostępny między innymi jest w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Dania, Włochy.

TPI NETpro udostępnia poprawki sieciowe RTK zarówno do systemu GPS jak i GLONASS. Wykorzystanie najnowszych odbiorników, anten oraz oprogramowania do generowania korekt umożliwia działanie z dwoma systemami GNSS. Co więcej, system jest przygotowany do pracy z będącym w trakcie tworzenia europejskim systemem GALILEO. Praca z korektami GNSS znacząco podnosi niezawodność pomiaru, jak również jego dokładność.

W sieci TPI NETpro działa 117 stacji referencyjnych równomiernie rozmieszczonych na terenie całego kraju. Dodatkowo, do naszego systemu włączyliśmy 15 zagranicznych stacji z terenu Czech, Ukrainy i Niemiec po to, aby poprawić pracę odbiorników na terenach przygranicznych. Planujemy włączanie do sieci kolejnych stacji z krajów sąsiednich.

Trwają zaawansowane prace związane z przyjęciem kolejnych stacji do zasobu, w związku z tym najbliższym czasie należy oczekiwać kolejnych przyjęć.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod adresem: www.tpinet.pl