Wydarzenia

Najnowszy niwelator laserowy NL540 – korzystaj ze sprawdzonych i pewnych rozwiązań Nivel System

Bez względu na specjalizację, jaką się zajmujesz: budujesz drogi, wykonujesz prace murarskie, brukarskie, konstrukcyjne, czy po prostu wykańczasz mieszkania – wszędzie tam potrzebne jest solidne narzędzie pomiarowe. Takim narzędziem bez wątpienia jest najnowszy niwelator laserowy NL540, w którym wykorzystaliśmy szereg udogodnień i rozwiązań technologicznych mających na celu zapewnienie najlepszych efektów biorąc pod uwagę komfort pracy i wytrzymałość sprzętu.

Obudowa zyskała nowy i atrakcyjny wygląd, ponadto została specjalnie wzmocniona elementami gumowymi i solidnie doszczelniona od wewnątrz. System napędowy zyskał nowy silnik, a konstrukcja dodatkowe amortyzatory. Jest to szczególnie ważne w sprzęcie, który często jest przenoszony i pracuje w trudnych warunkach terenowych. Wewnętrzne komponenty są jeszcze lepiej obsadzone; sprzęt będzie służył bez problemu przez wiele lat.

Nowy, podświetlany wyświetlacz LCD z dużymi i czytelnymi wskazaniami parametrów pracy zapewnia możliwość pracy zarówno w dużym nasłonecznieniu, jak i przy słabym oświetleniu. Sterowanie odbywa się z panelu instrumentu oraz z pilota o dużym zasięgu pracy (100m).

NL540 umożliwia pracę z podwójnym systemem wprowadzania spadków. Spadki mogą być wprowadzane cyfrowo lub manualnie – jest to unikalna i bardzo ważna funkcjonalność w przypadku, gdy nie dysponujemy projektem, nie wiemy jaki spadek wpisać i musi być on dostosowany do uwarunkowań na budowie (wystarczy ustawić niwelator i manualnie pochylić płaszczyznę do wymaganego poziomu). W przypadku niwelatorów oferujących wyłącznie spadki cyfrowe, najczęściej ustawiane jest to drogą „prób i błędów”, co znacznie wydłuża proces niwelacji.

Nowoczesne i wydajne akumulatorki litowo-jonowe zapewniają najwyższe efekty na długie lata (szybko można je naładować (7h), długo pracują (50 h) i nie mają efektu pamięci).

Warto wspomnieć, że sprzęt Nivel System przechodzi podwójny system kontroli (pierwszy przy produkcji, następny przed sprzedażą) potwierdzony certyfikatem (wydawanym dla konkretnego modelu). Wszystko po to, aby zagwarantować najwyższy standard obsługi eliminując potencjalne problemy i wydłużając czas korzystanie ze sprawnego sprzętu przez długie lata.